Montaż

montaz

Montaż prac kamieniarskich to prace podzielone na kilka etapów. Zaczynamy od pomiaru przyszłej realizacji. W przypadku blatów granitowych wymaga to dużej dokładności i precyzji. Wykonywane są szablony które ułatwią przyszłą realizację. Do takich pomiarów przystępujemy po zgłoszeniu od Państwa zamontowanych szafek przez firmę stolarską.  Na pomiarze ustalamy lokalizację otworów, uzgadniamy łączenia blatów  i ich obróbkę. Po wykonaniu realizacji w ciągu 14 dni przystępujemy do montażu. Łączymy blaty z podłożem czyli w tym przypadku z szafkami w sposób trwały, następnie  łączymy  elementy kamienne ze sobą dobierając kolor spoiny do barwy kamienia. Na koniec po odczyszczeniu i odtłuszczeniu blatów impregnujemy, kamień by zmniejszyć chłonność materiału w kontakcie z  płynami, które znajdują się na jego powierzchni.

W przypadku montażu innych realizacji proces przebiega podobnie.  Montowanie nagrobków wykonujemy przy dodatnich temperaturach, najczęściej jest to okres od kwietnia do listopada. Montujemy nasze nagrobki na trwale osadzonym i zbrojonym fundamencie, chyba że jest to grobowiec wtedy nagrobek spoczywa na elementach fundamentu pieczary. Prace na cmentarzu poprzedzone są ustaleniami o rozmiarze nagrobka, czy ma to być nagrobek pojedynczy czy podwójny. Najczęstsze wymiary nagrobków:

  • pojedyncze  od 80×190, 100×200 do wymiaru 125×255
  • podwójne  145×200, 160×200 do wymiaru  270×300

Po ustaleniu rozmiaru nagrobka przystępujemy do wyboru kamienia.  Materiałem który stosujemy do realizacji nagrobków to najczęściej granit dzięki swoim właściwościom. Wytrzymały i odporny na czynniki atmosferyczne. Wybieramy kolorystykę i model nagrobka, mają Państwo do wyporu kilkadziesiąt rodzajów gotowych wzorów  lub tworzymy indywidualny kształt, wzór za pomocą oprogramowania 3d. Realizujemy wizualizację, która przybliży Państwu gotowy efekt prac.

Prace montażowe to złożony proces, ważnym elementem przy realizowaniu np. schodów, posadzek jest przygotowanie podłoża, zagruntowanie i stosowanie odpowiednich klei, dla skał wapiennych, piaskowca i marmuru zalecany jest biały klej.  Na każdym etapie prac mają Państwo wgląd w materiały, które stosujemy do montażu czy to kleje, grunty spoiny (fugi, sylikony). Stosujemy materiały przeznaczone tylko do prac kamieniarskich gwarantuje to Państwu trwałość realizacji i utrzymanie kamienia w odpowiedniej kolorystyce.